Inicjator Fundacji poza swoją działalnością zawodową i stricte firmową (brokerską) mógł realizować też swoje rozliczne pasje. Można zaliczyć do nich szeroką działalność kolekcjonerską w zakresie sztuki (malarstwo, grafika, karykatury etc. ) poprzez porcelanę, szkło, fajans itd, podróże do rozlicznych krajów świata, sport, w szczególności koszykówkę, jeździectwo, jachting oraz miłość do zwierząt.
Bardzo ważki dlań był też zbiór zabytkowych instrumentów muzycznych, które stanowią obecnie depozyty muzealne – fortepian z saloniku Bogusławskich w Warszawie, skrzydłówka kresowa z Wołynia, pianino Hans Orntlich, tzw. pianino wielkie Marianne von Niderlanden). Do ich zgromadzenia , oprócz zainteresowania, niezbędne było szczęście.
Niewyczerpaną pasją Andrzeja Gawrońskiego i Fundacji Gawrońskich pozostaje od początku sztuka. Niezrealizowane plany bycia historykiem sztuki i architektem przekształciły się w pasję kolekcjonowania rysunków, obrazów, rzeźb oraz instrumentów muzycznych. Udostępnianie ich ekspozycjom muzealnym, świadczy o chęci podzielenia się z odbiorcami ich pięknem. W zbiorach jest ponad setka obrazów mistrzów przedwojennych i współczesnych oraz unikatowe relikty sztuki ceramicznej, w tym kafel z pieca z Zamku Królewskiego w Poznaniu oraz unikatowa tzw. Waza Wielka firmy Stanisław Mańczak z Chodzieży wykonana prawdopodobnie na PWK.
Niekwestonowaną pasją Fudnatora pozostaje jeździectwo, któremu oddaje się w czasie wolnym, przemierzając konno m.in malownicze tereny nadmorskie. Brał udział w licznych zawodach jeździeckich (patrz fot.)
Na zdjęciach zaprezentowano zdjęcia naszych ukochanych koni: Hefajstosa i Pioruna.
Do dziś niewyczerpaną pasją Fundatora - Andrzeja Gawrońskiego pozostają podróże. Miał okazję odwiedzić liczne kraje świata na kilku kontynentach.
Założyciele SAGI (w tym dr Andrzej Gawroński) współtworzyli zasady funkcjonowania zawodu brokera w oparciu o najlepsze wzorce z Europy Zachodniej. Niezaprzeczalnie fundamentalnym wkładem w kształtowanie tego rynku było wydanie przez SAGA Printing „Vademecum ubezpieczeń gospodarczych (pośrednika ubezpieczeniowego)”. Pozycja ta do dnia dzisiejszego jest jednym z najważniejszych źródeł wiedzy dla adeptów zawodu brokerskiego i podstawą dla zdających egzamin brokerski.
Designed and coded by IT Sounds